środa, 26 października 2011

Bielactwo a dieta

dieta a bielactwo
Jedzenie jest nie tylko konieczne ale może być także wielką przyjemnością szczególnie jeśli wiesz co jesz? Ile spożywasz węglowodanów, białka, witamin, wapnia w posiłku? Niewłaściwa dieta może prowadzić do cukrzycy, choroby serca, wysokiego ciśnienia krwi itd.
Nie bez znaczenia jest także właściwa dieta dla skóry. Zdrowa skóra wymaga wielu elementów, takich jak wapń, witaminy, białka itp. Niedobory tych składników lub z powodu złych nawyków żywieniowych mogą być przyczyną wielu chorób skóry, jak bielactwo, egzema, łuszczyca etc. A dieta chorego na bielactwo nabyte winna być prosta – zgodna z naturą. Powinno się mieć tutaj na uwadze szczególnie sezonowość czyli sezonowe warzywa, owoce, ziarna, orzechy itp.

Warzywa
Warzywa zazwyczaj są niewielkim odcinkiem łańcucha żywieniowego, ale odgrywają główną rolę w odpowiednim poziomie pH organizmu. Są źródłem witamin takich jak A, C i E. Chory na bielactwo winien jeść zielone liście, szpinak, brokuły, marchew itp. Te elementy wspomagają właściwą produkcję melaniny.

Owoce
Owoce są bogatym źródłem czynników żywieniowych, np. jabłka zawierają dużo witaminy C, która energetyzuje skórę. Zatem chorzy powinni dodawać dużo owoców do posiłków.

Fasola
Fasola zawiera inhibitory, które chronią organizm przed różnymi toksynami. Są one dobrym źródłem witamin A, E, C, B complex i cynku. Do rodzaju fasoli należą m.in. fasola i soja. Nasiona tej ostatniej odgrywają ważną rolę w diecie pacjenta.

Ziarna
Ziarna są ważnym czynnikiem, dostarczającym zdrowe składniki odżywcze organizmowi. To również przyczynia się do równowagi w zakresie pH. Witaminy występujące w ziarnach są wysoce pomocne w chorobach skóry, w tym bielactwie.

Orzechy
Orzechy takie jak orzechy włoskie, migdały, orzechy brazylijskie są bogate w witaminę E, proteiny, a także zawierają pektyny, które usuwają toksyny, a także minimalizują wolne rodniki w organizmie.

Oliwa z oliwek
Jest produkowana z naturalnych owoców. Stosowana głównie jako olej spożywczy, w kosmetyce i w mydłach. Może chronić przed rakiem jelita grubego, odżywia skórę i może być czynnikiem wspomagającym produkcję pigmentu w skórze w naturalny sposób.

Niektórzy lekarze twierdzą, że chorzy leczący się na vitiligo powinni unikać niewegetariańskich potraw, takich jak wołowina, ryby itp. Jednak co do tych tez mam nieco odmienne zdanie. A jeśli chodzi o same ryby, to nie mogę się z tym w ogóle zgodzić.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz