środa, 14 września 2011

Bielactwo - pokonaj chorobę!

białe plamy na dłoniach
Bielactwo zwane albinizmem to przewlekła choroba objawiająca się białymi plamami na skórze. Powstaje na wskutek rozpadu komórek barwnikowych. Nie jest zaraźliwa ani groźna dla życia jednak powoduje duży dyskomfort psychiczny i wpływa na jakość życia pacjenta. Rozróżnia się dwa główne rodzaje tej choroby: wrodzone uogólnione i częściowe oraz nabyte.
Przyczyny powstawania choroby nie są dokładnie znane. W dużej mierze są za nią odpowiedzialne czynniki genetyczne, a więc dziedziczenie.

W tym serwisie zajmiemy się przede wszystkim problematyką bielactwa nabytego (z łac. Vitiligo czyt. witiligo) czyli jak radzić sobie z tą przypadłością i jak ją leczyć. Nie jest to łatwe, bo tak naprawdę nie ma dobrego konkretnego leku, ale nie jest niemożliwe. Trzeba na początku zdać sobie sprawę, że jest to proces długotrwały i nie każdemu pomaga to samo. Nic nie stanie się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i konsekwencję działania. Jak nie trudno się domyślić jest wiele sposobów leczenia, o których piszę w tym blogu ale tak jak już wspomniałem nie każdemu pomoże to samo i różnie może trwać. Jedna osoba będzie mieć zauważalne efekty już po kilku tygodniach, inna po kilku miesiącach, a jeszcze inna po kilkunastu.

Najgorsze co możesz zrobić, to się poddać. Zatem cierpliwości i do boju:-)!   

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz