środa, 15 lutego 2012

Zielona herbata dobra na bielactwo - właściwości

zielona herbata na bielactwo
Zobacz zdrowe i smaczne odmiany herbat
Zielona herbata pochodzi z terenów pd.-wsch. Azji. Tradycje jej uprawy i picia sięgają blisko 5000 lat. Istnieje jej wiele rodzajów. Do najbardziej znanych należą herbata chińska oraz japońska. Od wieków przypisuje się tej roślinie wspaniałe właściwości lecznicze i profilaktyki zdrowotnej.
Właściwości poprawiające zdrowie przypisywane zielonej herbacie są liczne i zróżnicowane. Obejmują one ogromne korzyści związane z układem krążenia, profilaktykę i leczenie różnych nowotworów, kontrolę cukru we krwi i utratę masy ciała.

Badania naukowe pokazały również sposoby wykorzystania tej niezwykłej herbaty do zmniejszenia ryzyka i nasilenia chorób autoimmunologicznych.
 
Jak wiadomo bielactwo jest właśnie chorobą autoimmunologiczną. Z badań opublikowanych w 2009 "Journal of Dermatology Indian" wynika, że niszczone komórki produkujące pigment skóry były skutecznie leczone kombinacją przeciwutleniaczy, które obejmowały ekstrakt z zielonej herbaty.

W laboratoryjnym badaniu zwierząt, grupy, które otrzymały kombinację cynku, selenu i zielonej herbaty wykazały 70-procentowy wskaźnik repigmentacji! W tym wstępnym badaniu naukowcy doszli do wniosku, że suplementacja przeciwutleniaczy, w tym wyciągu z zielonej herbaty, daje nadzieję na efektywne leczenie objawów bielactwa.

Zatem pij zieloną herbatę. Jest ona świetnym panaceum nie tylko na vitiligo, czy też mniej lub bardziej niebezpieczne choroby ale również na różnego rodzaju dolegliwości typu ból głowy, stres, bezsenność. W handlu można dostać herbatę nie tylko w postaci sypkiej (moim zdaniem najzdrowsza forma) czy saszetek ekspresowych ale również jako suplement diety w postaci kapsułek.

Nic nie tracisz - możesz tylko zyskać!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz